Dinamo suvereno zakoračio u grupnu fazu Lige prvaka, Zvezda poražena u Norveškoj

Nogometaši Dinama pobijedili su večeras na stadionu Maksimir u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka ekipu Qarabaga iz Azerbejdžana rezultatom 3:0 te su se tako ozbiljno primakli novom nastupu u grupnoj fazi elitnog evropskog klupskog takmičenja.

U prvom poluvremenu obje ekipe igrale su otvoreno pa je viđeno nekoliko dobrih prilika, pogotovo gostiju iz Azerbejdžana. Ipak, Dinamo je jednu svoju iskoristio nakon pola sata igre kada je Pjaca iz drugog pokušaja pospremio loptu u mrežu.

Igrači Dinama su potom fenomenalno odigrali drugo poluvrijeme. Redale su se prilike pred golom gostiju, a nagrada je stigla u posljednjih petnaest minuta utakmice. Bio je to show čudesnog Kulenovića koji je postigao dva pogotka u razmaku od pet minuta za konačnih i velikih 3:0.

Nogometaši Crvene zvezde izgubili su u Norveškoj od ekipe Bodo/Glimt rezultatom 2:1 te će se morati dobro potruditi da u revanšu u Beogradu nadomjeste zaostatak i eventualno se plasiraju u grupnu fazu Lige prvaka.

U prvom poluvremenu igralo se dosta čvrsto i uglavnom na sredini terena, a pogotovo su defanzivni bili gosti koji su se skoncentrisali da ne prime pogodak.

Ipak, u tom naumu nisu uspjeli na početku drugog poluvremena kada je Bjortuft doveo domaće u vodstvo. Samo deset minuta kasnije Maatta je udvostručio vodstvo, a Zvezdu je u igri u ovom dvomeču ostavio Mimović golom 15 minuta prije kraja utakmice.

Revanši između Qarabaga i Dinama te Crvene zvezde i Bogo/Glimta igraju se 28. augusta u Azerbejdžanu, odnosno Srbiji.